Navrat na aktualnu verziu stranky Vzácna návšteva z Japonska | Jazyková škola Nitra

Škola s oprávnením vykonávať štátne jazykové skúšky

Vzácna návšteva z Japonska

 

28.apríla 2017 k nám do Jazykovej školy zavítala speváčka – sopránistka Chiba Akiyo, ktorá momentálne koncertuje vo Viedni. Milučká pani prišla kvôli nám – poslucháčom japonského jazyka v daždivý deň, aby nám ukázala, akí láskaví dokážu byť len Japonci a aká zaujímavá je japonská kultúra. Pozdravila nás po slovensky a priniesla so sebou i slovensko-japonský obrázkový slovník. Program sa niesol v znamení jari a pre ňu charakteristických japonských čerešňových kvetov – sakúr. Pani Chiba prišla oblečená v čarokrásnom kimone, kde ste na spodných vrstvách mohli zahliadnuť drobné detaily čerešňových kvetov. Zaspievala nám pesničku Sakura, sakura (ktorá je považovaná za najznámejšiu jap. pieseň). Pani Chiba sa nám predstavila aj spevom a tancom na pieseň, ktorú sama zložila. Vyskúšali sme si kaligrafiu a nechýbalo ani skladanie origami – všetci zúčastnení si poskladali kvety a žeriavov. Za snahu sme dostávali cukríky so vzorom sakurových kvietkov. Pani Chiba, ktorej úsmev nevymizol z tváre počas celého stretnutia, sa na záver s nami ochotne pofotila. Je to prvýkrát, čo k nám do školy prišla návšteva z Japonska. Veríme, že pre všetkých zúčastnených to bol neopakovateľný zážitok.

Comments are closed.